Najlepszy portal o zdrowiu

Pomyśl o ciepłej zimie już teraz!

Rozpoczęło się astronomiczne i kalendarzowe lato. Zapewne zdecydowana większość z nas zdążyła już zapomnieć o zimie, odśnieżaniu i mrozach. Także o piecach, w których trzeba rozpalać, aby nie siedzieć w domu opatulonym w koc, szal i drugi koc. Choć, póki co, temperatury oscylujące w granicach zera stopni nam nie grożą, to już teraz należy pomyśleć przyszłościowo i sprawdzić podzespoły w piecach.

Dostępne rodzaje ogrzewania

Internet oferuje nam wiele możliwości. W sprzedaży wysyłkowej można kupić niemalże wszystko. Jeden z serwisów z aukcjami oferuje szereg zamiennych części do kotłów, wśród których znajdują się między innymi deflektory, sterowniki, termometry czy bojlery. Istotnym elementem tej całej układanki jest dmuchawa do pieca. Dmuchawy różnią się wielkością, kształtem, podzespołami i, co najważniejsze, mocą. Moc wentylatora dmuchawy nadmuchu jest zależna od kilku czynników, a są to między innymi: powierzchnia wymiany ciepła w kotle, moc znamionowa i powierzchnia pomieszczeń, które będą ogrzewane.

W naszym klimacie jest to, w pewnym sensie, złoty interes. Każdego roku jest zima i każdy chciałby mieć ciepło w domu. A elementy mechaniczne mają to do siebie, że od czasu do czasu się psują. To woda na młyn dla wspomnianych przedsiębiorstw. Część z nich, aby przyciągnąć dodatkowych klientów, oferuje także możliwość wykonania części na zamówienie. To oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale może się okazać bezcenne, jeśli danej części nie będzie można nigdzie kupić.

Jak wybrać odpowiedni piec dla siebie?

Rury podajnika, pokrywy kotłów, zbiorniki zasypowe, motoreduktory, elementy palnika, szczeliwo, uszczelki, ruszta, silniki. Każdy piec kryje w sobie wiele części, o których zwykły zjadacz chleba może nawet nie mieć pojęcia. Niemożliwym jest bycie specjalistą w każdej dziedzinie, dlatego warto przed zrobieniem zakupów zasięgnąć rady u osoby zajmującej się na co dzień naprawą, konserwacją i montażem kotłów. Rady zasięgnąć można również w internecie. Istnieją całe fora dyskusyjne, które poświęcone są eksploatacją tych urządzeń. W przypadku, gdy ktoś nie ma dostępu do sieci, ma możliwość zadzwonienia do fachowca. Firm, które zajmują się kotłami i częściami zamiennymi jest całkiem sporo, a co za tym idzie, każdy może porównać asortyment, ceny i kompetencje pracowników.

Z kotłami jest podobnie jak z wakacjami – poza sezonem można liczyć na korzystniejsze ceny, aniżeli w trakcie zimy, zwłaszcza wyjątkowo srogiej, a i takie w ostatnich latach zdarzały się w naszym kraju. Aby zima nie zaskoczyła Cię, tak jak zazwyczaj drogowców, warto zejść do kotłowni jeszcze dziś, zadzwonić do fachowca, najlepiej tego, który piec montował, i zasięgnąć rady. W ten sposób uniknąć można przykrych niespodzianek i, być może, także dodatkowych kosztów. W zupełnie odmiennej branży – farmaceutycznej – zwykło się mawiać, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć i to powiedzenie śmiało można zastosować także teraz. Jak ważnym elementem wyposażenia domu jest kocioł grzewczy, nikomu chyba nie trzeba uświadamiać. Podobnie rzecz ma się z kotłami przemysłowymi, te jednak użytkowane są niemal bez przerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na górę