Na czym polega microblading?
Microblading to makijaż permanentny brwi. Dzięki temu zabiegowi brwi stają się równe i kształtne. Na czym dokładnie polega microblading i czy warto się poddać temu zabiegowi?
O makijażu permanentnym brwi słów kilka
Microblading pozwala zaoszczędzić każdego ranka co najmniej kilka minut, które normalnie trzeba byłoby poświęcić na makijaż brwi. Samodzielne malowanie brwi łatwe nie jest. Już niewielka nierówność sprawia, że twarz prezentuje się mało atrakcyjnie. Wprawdzie niektóre kobiety z czasem nabierają wprawy, ale inne mają z tym problem nawet po latach. W takim przypadku rozwiązaniem może być właśnie makijaż permanentny brwi. Microblading to propozycja dla kobiet, które kilka razy dziennie muszą zapewnić swoim brwiom odpowiedni kształt. To też dobre rozwiązanie dla pań, które mają za sobą chemioterapię czy posiadają skórę alergiczną i mają problem z wybraniem odpowiednich kosmetyków.
Na czym polega microblading?
Microblading nie zagęszcza brwi i nie sprawia, że rosną nowe włoski. Dzięki temu zabiegowi brwi zyskują jednak naturalny wygląd. Włoski są dorysowane na skórze. Wszystko to możliwe jest dzięki wprowadzeniu pigmentu za pomocą mikroostrza do warstwy kolczastej naskórka. Na około trzy tygodnie przez zabiegiem brwi nie można farbować ani regulować. Ponadto przed microbladingiem obowiązkowe jest wypełnienie ankiety. Trzeba poinformować w niej o dolegliwościach czy zażywanych lekarstwach. W niektórych gabinetach kosmetycznych przed zabiegiem kobieta musi podpisać oświadczenie, że nie będzie reklamować efektu microbladingu. Dla wielu osób jest to zapis dość dziwny, bo w końcu zdejmuje z salonu odpowiedzialność za rezultaty, które powinny w teorii utrzymywać się do 24 miesięcy. Dlatego też warto wcześniej upewnić się, czy dana kosmetyczka posiada stosowne uprawnienia i umiejętności. Przed zabiegiem należy również wybrać odpowiedni barwnik.
Aby efekt był naturalny, pigment musi mieć taki sam kolor jak włosy. Potem na brwi nakłada się maść znieczulającą. Zanim ta zacznie działać, kosmetyczka za pomocą kredki i szablonu rysuje kontury brwi, które będą wypełniane. Dopiero, gdy klientka je zaakceptuje, można przystąpić do dalszego działania. Kosmetyczka przy pomocy specjalnego piórka delikatnie nacina skórę na odpowiednią głębokość. Tworzy na niej zarys włoska, w który będzie aplikowany pigment. Efekt jest jak najbardziej naturalny. Cały zabieg trwa około 60 minut. W razie potrzeby skórę można znowu znieczulić. Efekt widać po około tygodniu, gdy pigment wniknie w skórę.
Koszt microbladingu
Makijaż permanentny brwi to koszt kilkuset złotych. W cenę tą wliczona jest już korekta. Wykonuje się ją na ogół po 3-4 tygodniach, gdy brwi się już zagoją. Można wtedy delikatnie skorygować kształt brwi lub dodać włoski, tam gdzie ich brakuje. Efekt końcowy utrzymuje się od roku do dwóch lat.
Jak należy dbać o skórę po microbladingu?
1. Po samym zabiegu brwi nie wolno dotykać i moczyć.
2. Po trzech godzinach brwi należy zacząć smarować specjalną maścią przyspieszającą gojenie. Może być to taka sama maść, jak jest przeznaczona do smarowania świeżych tatuaży czy inna maść z alantoiną w składzie. Aplikację powinno się powtarzać, co kilka godzin – za każdym razem używając nowego wacika kosmetycznego.
3. Podczas kilku pierwszych dni po zabiegu w czasie mycia twarzy nie wolno sięgać po mydła i kosmetyki. Lepiej jest też nie wykonywać makijażu.
4. Na brwiach początkowo pojawić się mogą strupki. Pod żadnym pozorem nie wolno ich zadrapywać, bo potem pojawić się mogą kolejne strupki.
5. Przed około 14 dni po zabiegu nie wolno chodzić do solarium, sauny czy na basen.
6. Skóry w okolicy brwi nie wolno wysuszać i opalać. Zaleca się też rezygnację z silnych chemicznych peelingów.
Czy makijaż permanentny brwi jest dla każdego?
Microbladingu nie wykonuje się u kobiet, które są w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Inne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to uczulenie na lidokainę czy epinefrynę. Ponadto zabiegu tego nie wykonuje się w czasie choroby nowotworowej. Można zrobić to dopiero po około 6 miesiącach po wyleczeniu. Trzeba uważać również w przypadku hemofilii, padaczki, łuszczycy, opryszczki, zaawansowanych chorób tarczycy czy nieustabilizowanej cukrzycy. Makijażu permanentnego brwi nie wykonuje się u kobiet, które przyjmują leki rozrzedzające krew lub sterydy. Microbladingu nie wykonuje się też zaraz po innym zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.
Dla kogo jest microblading?
Makijaż permanentny brwi to świetna propozycja dla wszystkich pań, które mają jasne i rzadkie brwi. Ta metoda jest idealna wówczas, gdy przez cały dzień trzeba mieć idealne brwi. Tymczasem ich ręczne malowanie zabiega sporo czasu i wcale łatwe nie jest. Aby brwi były symetryczne trzeba mieć naprawę dobrą rękę. W przeciwnym wypadku efekt może być odwrotny do zamierzonego. Dzięki microbladingowi można zaoszczędzić sporo czasu. To ważne dla osób, które prowadzą dość intensywny tryb życia np. regularnie chodzą na basen i siłownię. Za sprawą tego zabiegu nie muszą one za każdym razem poprawiać makijażu brwi. Microblading stosuje się też w przypadku kobiet, które mają alergię na niektóre kosmetyki do makijażu. Zabieg ten poleca się osobom, które na skutek chemioterapii straciły brwi, cierpią z powodu łysienia plackowatego czy na skutek innych trudnych sytuacji straciły brwi. Dzięki microbladingowi, a więc makijażowi permanentnemu brwi można pozbyć się raz na zawsze swoich kompleksów i czuć się dobrze każdego dnia.