Najlepszy portal o zdrowiu

Masaż gorącymi kamieniami – dlaczego warto z niego skorzystać?

Masaż gorącymi kamieniami to prawdziwa recepta na relaks. Oddanie się w ręce profesjonalistów sprawi, że na długi czas zapomni się o zmartwieniach i pozwoli się swoim mięśniom rozluźnić. Jest to doskonała propozycja zwłaszcza dla osób zapracowanych i spiętych na co dzień.

Co daje masaż gorącymi kamieniami?

Tego typu masaż łagodzi bardzo wiele dolegliwości, które choć na pozór wydają się niegroźne, mogą znacząco uprzykrzyć życie. To dlatego masaż kamieniami polecany jest osobom, które mają obolałe mięśnie, czy drętwiejące kończyny. Taki masaż jest też doskonałym sposobem na ukojenie nerwów. Gorące kamienie sprawiają, że ciało się rozluźnia, dzięki czemu wycisza się także umysł. Z całą pewnością pomoże także osobom ze złą przemianą materii oraz takim, które narzekają na ogóle rozbicie i słabe samopoczucie, które nie mija od dłuższego czasu. Już nawet po jednym masażu można poczuć się o wiele lżej, a przede wszystkim także świeżo i promiennie. Na pewno warto spróbować, zwłaszcza jeśli w życiu codziennym napotyka się wiele stresów i nieprzyjemnych sytuacji.

Masaż gorącymi kamieniami jak się przygotować do zabiegu?

Warto jeszcze przed przyjściem na masaż, spróbować się wyciszyć i zrelaksować. Pozwoli to na pozytywne wzmocnienie całego efektu masażu i zapomnienie o trapiącym problemach. Na pewno należy pamiętać także o tym, że do masażu należy się rozebrać do samych majtek. Zależnie od tego, której partii ciała dotyczy problem, należy ułożyć się na plecach bądź na brzuchu i oddać się w ręce masażysty, który układa na ciele gorące kamienie. Oczywiście są to niewielkie kamienie, a więc zupełnie nie ma czego się obawiać. Takie kamyki zawsze układane są według odpowiedniego schematu. Zazwyczaj zaczyna się od ułożenia kamyków w okolicach głównych czakr, czyli na przykład na plecach i wzdłuż całego kręgosłupa. Małe kamyki najpewniej włoży między palce dłoni i stóp, a te nieco większe, z pewnością rozmieści na policzkach, wzdłuż żuchwy oraz między brwiami.

Po takim ułożeniu, należy bezwzględnie pozostać w wygodnej pozycji i spróbować się nie poruszać. Tak właśnie zaczyna się cały proces masażu. Masażysta bierze do ręki dwa większe kamienie, znacznie większe od tych, które osoba masowana ma na sobie i zamacza je w oliwie z oliwek z dodatkiem pozostałych olejków aromatycznych, które pozytywnie wpływają właśnie na zmysły oraz nerwy. Sprawiają, że zostają one delikatnie ukojone i wyciszone, co pozwala na pozytywne przeprowadzenie zabiegu, który faktycznie przyniesie oczekiwany i zakładany skutek. Za pomocą tych dwóch kamieni, masażysta masuje całe ciało, pocierając delikatnie odpowiednie punkty, znajdujące się przy sobie. Ważne jest, aby postępować stopniowo i właśnie w taki sposób przesuwać kamienie po całym ciele, nie omijając żadnego miejsca. Bardzo istotne jest tutaj właśnie całe to ciepło, które płynie z trzymanych i przykładanych do ciała kamieni. Całe to ciepło pozytywnie wpływa głównie na mięśnie i pozwala im jak najlepiej się rozluźnić. Dodatkowo poprawia się też układ krążenia, ponieważ krew zaczyna szybciej krążyć i dodatkowo ogrzewać organizm. Właśnie w ten sposób organizm pozbywa się zalegających w nim toksyn, a skóra staje się lepiej dotleniona i dzięki temu także napięta, co znacząco wpływa na jej kondycję.

Oczywiście popularny jest także tak zwany masaż naprzemienny, który odbywa się, zarówno przy użyciu kamieni gorących, jak i zimnych. Przykładanie zimnych kamieni pozwala na przykład poprawić ukrwienie kończyn, a także zminimalizować ból i obrzęk w przypadku skręceń i innych kontuzji stawów.

Co daje masaż gorącymi kamieniami, przy jednoczesnym użyciu zimnych?

Jest to praktyka stosowana coraz częściej w ramach masaży gorącymi kamieniami. Dodaje się ją zazwyczaj wtedy gdy pacjent skarży się na bóle wynikające z kontuzji lub przeciążeń. Efekt, który można uzyskać poprzez jednoczesne masowanie gorącymi, jak i zimnymi kamieniami, specjaliści nazywają po prostu wyścigiem energii. Faktycznie jest to doskonałe określenie na to, co wtedy dzieje się w całym organizmie. Chodzi głównie o to, że za sprawą zmiennych temperatur, które następują po sobie, organizm jest w stanie pozbyć się wszelkich toksyn i trujących substancji. Jest to niesamowite zjawisko, ale faktycznie masowanie w taki sposób, jest w stanie odblokować ukrytą energię i przesunąć ją z tych miejsc do tych, w których wyraźnie jej brakuje. Taka naprzemienność będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które skarżą się na złą przemianę materii oraz bardzo niską odporność.

Jakie kamienie wykorzystuje się do masażu?

Do masażu gorącymi kamieniami wykorzystuje się bazalt, jako kamienie czarne i marmur w wersji białej. Bazalt nagrzewa się aż do temperatury 50 stopni Celsjusza i bardzo długo utrzymuje odpowiednią ciepłotę, dzięki czemu jest najlepszym rozwiązaniem. Marmur natomiast słynie z właściwości chłodzących, dlatego stosować go można przy masażach obrzęków lub obolałych miejsc na ciele, które wymagają pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na górę