Najlepszy portal o zdrowiu

Krótkie czy długie, czyli jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy i sylwetki

Wiele kobiet nie ma pomysłu na to, jak powinna prezentować się ich fryzura. Panie udają się więc do salonu fryzjerskiego i mówią, że chcą ładnie obciąć włosy. Jak wiadomo, słowo to ma dla każdego zupełnie inną definicję, co sprawia, że tego typu klientki zwykle wychodzą od fryzjera bardzo niezadowolone. Warto więc, by panie przed pójściem do fryzjera zapoznały się z zasadami dotyczącymi dobierania fryzur do kształtu twarzy i sylwetki, a następnie, by znalazły one fryzurę, która będzie stanowić dla nich inspirację. Stworzy to pozytywną relację pomiędzy stylistą a klientką i ułatwi fachowcowi pracę.

Dla drobnej, filigranowej

Drobne, filigranowe kobiety, które posiadają regularne rysy twarzy mogą szaleć z krótkimi fryzurami. Są one w ich przypadku dozwolone nawet wtedy, gdy pani ma okrągłą twarz bądź wystający podbródek. Tego typu fryzury dodadzą im bowiem lekkości i sprawią, że będą one wyglądają niezwykłe młodo, świeżo i dziewczęco. W przypadku drobnych kobiet o nieco zaokrąglonych policzkach dobrze jest pozostawić nieco kosmyków, które będą zachodzić na twarz, optycznie ją wysmuklając, natomiast wystający podbródek można zamaskować, zostawiając z przodu trochę dłuższych włosów wywiniętych na zewnątrz.

Dobrym pomysłem na uczesanie dla filigranowej pani jest też burza gęstych loków. Niewątpliwie dodaje ona kobiecie uroku, tworząc wokół niej aurę seksapilu i odwracając uwagę od ewentualnych niewielkich piersi czy zbyt chłopięcych bioder. Jeżeli niewielka kobietka nie jest naturalnie obdarzona pięknymi lokami, salon fryzjerski jest jedynym miejscem, w którym wykonanie trwałej ondulacji będzie bezpieczne. Warto bowiem zaznaczyć, że zabieg ten wykonywany samodzielnie w domu często nie daje pożądanych rezultatów, a jedynie bardzo silnie niszczy włosy.

Masywna sylwetka

Panie o masywnej sylwetce powinny unikać krótkich włosów, które odsłaniają cała twarz, kark i szyję. W ich przypadku w miejscach tych często skupia się nadmiar tkanki tłuszczowej, co sprawia, że krótkie włosy potęgują jedynie efekt wizualny, jaki daje duża nadwaga. Warto więc zapamiętać, że przy masywnej sylwetce najlepszy wyborem będzie fryzura o długości co najmniej do ramion.

W dobrym salonie fryzjerskim dobry fryzjer z pewnością zadba też o to, by uczesanie pani o obfitych kształtach było lekkie, puszyste i pełne wdzięku. Smutno zwisające kosmyki, niemalże płasko przylegające do twarzy są bowiem w tym przypadku bardzo przykrym widokiem. Burza długich włosów opadających na obfite piersi i okrywających ramiona sprawia natomiast, że kobieta wygląda niezwykle seksownie i elegancko nawet wtedy, gdy towarzyszy jej kilkanaście zbędnych kilogramów. Należy także zaznaczyć, że masywna sylwetka pozwala na wybór niemalże każdej fryzury z długich włosów. Mogą być ono zarówno proste, jak i mocno kręcone na całej długości, czy też obcięte równo, jak i asymetrycznie. Odważne i pewne siebie kobiety mogą również postawić na wygolenie włosów z jednej strony głowy, które wciąż jest bardzo modne.

fryzura do kształtu twarzy

Kształt twarzy a fryzura

Udając się do salonu fryzjerskiego, warto sprawdzić wcześniej, jaki posiada się kształt twarzy. Jest to bardzo ważne, by mieć świadomość, w których fryzurach będzie nam dobrze, a w których będziemy wyglądać źle. Przede wszystkim należy ocenić, czy twarz wymaga korekty swoich proporcji. Dobrze dobrane uczesanie pozwala bowiem skutecznie zamaskować zbyt wysokie czoło, za wąski i za długi nos czy też ukryć podwójny podbródek. Mając świadomość swoich ewentualnych mankamentów urody, znacznie łatwiej będzie nam ocenić, czy dany salon fryzjerski i pracujący w nim stylista spełnią nasze oczekiwania, czy też nie.

Kwestia koloru

Należy zapamiętać, że ważną kwestią jest też kolor włosów. Mimo że wiele kobiet uważa, że najlepiej im jest w naturalnym kolorze włosów, często nie jest to prawdą. Zwykle panie lepiej prezentują się, gdy zmienią kolor włosów o kilka odcieni – zabieg ten pozwala bowiem podkreślić ich urodę oraz dodać im więcej charakteru, wyróżniając je z tłumu innych kobiet o podobnych rysach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na górę