Najlepszy portal o zdrowiu

Jak prowadzić dobrą włoską restaurację?

Prowadzenie włoskiej restauracji, nie jest wcale takie łatwe, jakby mogło nam się wydawać. Włoska kuchnia wymaga odpowiednich składników, które muszą być przede wszystkim świeże. Do tego, by robić dobrą włoską kuchnię, trzeba się na niej po prostu znać i ją rozumieć. Gdy tego nie będzie, staniemy się kolejną włoską knajpką, która oferuje tylko różne pizzę.

Zasada pierwsza – produkty

Dania kuchni włoskiej wymagają świeżych i sezonowych produktów. Gdy ten punkt pominiemy, uzyskamy przeciętnej jakości dania, które będą smakowały jak paczkowane gotowce z hipermarketu. Bez aromatów, zwykła masa z makaronu, czy mięsa. Kuchnię włoską zabija także mrożenie i odgrzewanie w mikrofali. Jak widać- by robić dobrą kuchnię włoską, należy zrezygnować z wielu nawyków, jakie mieliśmy, prowadząc inne restauracje. Kuchnia włoska jest tak smaczna, bo nie można w niej iść na skróty. Dobra pizza będzie pyszna nawet z najprostszymi dodatkami, jeśli jest prawidłowo zrobiona, za to nasza restauracja włoska będzie cieszyć się uznaniem, gdy nie będziemy w niej oszczędzać- ani na składnikach, ani na czasie oczekiwania.

Zasada druga – czas przygotowywania

Nie możemy przygotowywać wielu dań kuchni włoskiej na zapas. Odgrzewany makaron z sosem nie będzie już tak smaczny, jak jego wersja podana zaraz po zrobieniu. Musimy się z tym liczyć, zabierając się za kuchnię włoską. Menu naszej restauracji nie może być przesadnie rozbudowane, byśmy dawali sobie na bieżąco radę z komponowaniem dań. Może nie zapewnimy w ten sposób naszym gościom ogromnego wyboru, ale damy im ten smak i aromat, który ich szczególnie uszczęśliwi.

Zasada trzecia – znajomość kuchni włoskiej z jej zrozumieniem

Punkt ostatni, a właściwie powinien być pierwszy. Kuchnia włoska jest specyficzna i należy tę specyfikę dobrze rozumieć. Wiedzieć, w jaki sposób włosi gotują, jedzą i spędzają czas. Jaki jest ich temperament i upodobania. To wszystko pozwoli nam na zrozumienie tej kuchni, jak i oddanie jej charakteru. Dzięki temu nasza kuchnia nie będzie jak pierwsza lepsza pizzeria. Będzie miejscem, gdzie chce się jeść, rozmawiać i zapraszać rodzinę.
By nie popełnić żadnej gafy albo udajmy się na wycieczkę do Włoch dokładnie obserwując tamtejsze zwyczaje, albo zapoznawajmy się z kulturą poprzez książki czy filmy. W ten sposób w naszej restauracji uzyskamy przyjemny wycinek włoskiego życia. Prawdziwa dolce vita!

Tylko dzięki naszym staraniom, wiedzy i umiejętnościom będziemy mieć knajpę, o jakiej marzyliśmy. Tutaj nie ma drogi na skróty! By robić to dobrze, trzeba ciągle dbać o jakość, produkty i wyedukowanie załogi. Unikać typowych błędów jak podawanie pizzy pepperoni z salami, skoro w oryginale jest papryką. Jak się okazuje, takich pomyłek w odbiorze włoskiej kuchni jest wiele- warto ciągle się edukować, by nie popełniać takich samych gaf jak konkurencja. W końcu, czy nie lepiej jest uczyć się na cudzych błędach, a nie swoich? Po co, jeśli możemy podejrzeć konkurencję i zobaczyć, co robi dobrze, a co źle. A teraz czas na prawdziwą ucztę!

1 Comment

  1. na ostrzu noża Reply

    Brak wiedzy o branży HoReCa jest przyczyną upadku wielu biznesów. Dlatego platforma MADE powstała by edukować i pomagać prowadzić dochodowe restauracje. Już niedługo szansa na dużą dawkę wiedzy i inspiracji podczas MADE Restaurant w Aioli 29.03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na górę