Najlepszy portal o zdrowiu

Co warto zwiedzić na Majorce?

Majorka to spora wyspa położona na Morzu Śródziemnym, w archipelagu Balearów. Swoją ogromną popularność zawdzięcza niebywałym warunkom naturalnym. Na Majorce nie ma możliwości się nudzić. Piękne plaże idealnie współgrają z ciekawymi zabytkami. W końcu to właśnie o różnorodność chodzi podczas udanych wakacji. Wyspa słynie z urokliwych zatoczek, klimatycznych miasteczek i imponujących gór. Można wskazać wiele miejsc magicznych, praktycznie odciętych od rzeczywistości. Warto przekonać się o tym na własnej skórze.

Atrakcje na Majorce

Majorka, po Hiszpańsku Mallorca, posiada wyjątkowy klimat. Ludzie są tu wyjątkowo mili i uprzejmi, morze ma swój własny, wyjątkowy odcień, a tutejszego jedzenia nie skosztuje się nigdzie indziej. Turyści którzy tu przyjeżdżają, doceniają przede wszystkim różnorodność wyspy. Ciche i spokojne miasteczka położone w górach, takie jak chociażby Valldemossa, kontrastują z zaludnioną stolicą wyspy, w której obok zabytków ludzie bawią się w barach i dyskotekach. Ta różnorodność jednak jest gwarancją udanych wakacji. Właśnie tak powinien wyglądać udany urlop – każdy może wybrać to, co mu się podoba. Nie ważne czy będzie to opalanie w uroczej zatoczce czy zwiedzanie kolejnego muzeum – nikt nie odczuje nudy. Przed wyjazdem warto bliżej zainteresować się atrakcjami, tak aby żadnej nie przegapić i wynieść z urlopu jak najwięcej niezapomnianych przeżyć.

Czerwona Błyskawica – pociąg z Soller do Palmy

Ciekawą atrakcją turystyczną jest przejażdżka zabytkową kolejką z Soller do Palmy. Atrakcją jest nie tylko ciekawy wygląd pociągu, ale przede wszystkim trasa, którą biegnie. Podczas podróży można zobaczyć inny wymiar wyspy. Z kolejki łatwo będzie zobaczyć pobliskie miejscowości i unikalną przyrodę. Trasa pociągu biegnie przez zróżnicowane tereny. Raz droga wiedzie przez góry, by potem przenieść się do wydrążonych tuneli. Przez niektóre z nich jedzie się ładnych kilka minut. Z kolejki można wykonać niezapomniane zdjęcia. Co ważne, kolejka nie jest całkiem zamknięta i zapewniona jest wentylacja. Trasa kończy się w okolicach stolicy wyspy, czyli miejscowości Palma de Mallorca. Wycieczka pociągiem ma wiele zalet. Przede wszystkim w krótkim czasie jesteśmy w stanie obejrzeć wiele ciekawych miejsc, do których trudno byłoby się dostać samochodem czy piechotą. Kolejka to również świetna atrakcja, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jej tradycyjna budowa sprawia wrażenie, jakbyśmy przenosili się w przeszłość. Określenie „czerwona błyskawica” pasuje do niej idealnie – przez urokliwe, majorkańskie tereny pędzimy zapominając o wszystkich problemach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na górę